Stulejka to wada wrodzona lub nabyta, która dotyka wielu mężczyzn. Wada ta w dorosłym życiu może powodować wiele komplikacji, przede wszystkim w życiu seksualnym. Dlatego zabieg jej usunięcia przeprowadza się u chłopców pomiędzy drugim a trzecim rokiem życia.

Bardzo skuteczną i w zasadzie jedyną metodą leczenia stulejki jest operacja. Zabieg usunięcia stulejki zawsze wykonuje chirurg z dużym doświadczeniem w wykonywaniu tego typu zabiegów. Zabieg usunięcia stulejki jest zabiegiem bezbolesnym, przed przystąpieniem do jego wykonania pacjentowi (ale tylko dorosłemu mężczyźnie, chłopcy operowani w znieczuleniu ogólnym) podawany jest środek znieczulający o działaniu miejscowym. W zdecydowanej większości przypadków jest to zabieg bardzo prosty, który polega na nacięciu blaszek w miejscu, w którym jest zwężony napletek. Operacje o bardziej skomplikowanym przebiegu zdarzają się bardzo rzadko. Zabieg usuwania jest krótki, w zdecydowanej większości przypadków jest wykonywany u chłopców.

Rekonwalescencja po zabiegu usuwania stulejki trwa średnio czternaście dni. W tym czasie konieczne jest noszenie opatrunku. Penis na czas rekonwalescencji powinien pozostawać w pozycji do góry. W tym celu przykleja się go plastrem do brzucha.